Deklaratat e Putinit për përdorimin e armëve bërthamore, Xhaçka: Lëvizje të dëshpëruara nga ana e Rusisë, vetëm përshkallëzon luftën
|

Deklaratat e Putinit për përdorimin e armëve bërthamore, Xhaçka: Lëvizje të dëshpëruara nga ana e Rusisë, vetëm përshkallëzon luftën

“Referendumet e rreme dhe mobilizimet e pjesshme ushtarake janë lëvizje të dëshpëruara nga ana e Rusisë që vetëm sa do të përshkallëzojnë këtë luftë tragjike”, deklaron Ministria e Jashtme Olta Xhaçka, pas deklaratave të këtij të fundit se Rusia do përdorë armët bërthamore. Në një reagim në Twitter, ministrja shprehet se Rusia zgjodhi të fillonte…

“Parlament palaçosh”, Vasili shpërthen ndaj mazhorancës: Bllokojnë pr.ligjin për uljen e çmimit të naftës dhe shqyrtojnë paçavuret e rilindjes për dosjet!
| |

“Parlament palaçosh”, Vasili shpërthen ndaj mazhorancës: Bllokojnë pr.ligjin për uljen e çmimit të naftës dhe shqyrtojnë paçavuret e rilindjes për dosjet!

Deputeti i Partisë së Lirisë Petrit Vasili ka shpërthyer në akuza ndaj mazhorancës që sipas tij, ka bllokuar projektligjin për uljen e çmimit të naftës, por shqyrtojnë paçavuret e rilindjes për Dosjet! Duke publikuar kërkesën e muajti mars për ndryshimin në ligjin për taksat, Vasili shkruan se megjithëse nuk kanë as dy javë që ‘i…

“Nuk ka zhvillim pa arsim”, Meta thirrje qeverisë: Ndërprisni pagesat fiktive dhe të paligjshme për inceneratorët dhe rrisni pagat e pedagogëve
| |

“Nuk ka zhvillim pa arsim”, Meta thirrje qeverisë: Ndërprisni pagesat fiktive dhe të paligjshme për inceneratorët dhe rrisni pagat e pedagogëve

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka reaguar në një postim të bërë në Facebook, duke i bërë thirrje qeverisë që të ndërpresë pagesat “fiktive dhe të paligjshme për inceneratorët dhe veprat e tjera korruptive”, dhe të rrisë pagat e pedagogëve. Meta shkruan ndër të tjera se nuk ka zhvillim pa arsim dhe se…

“Sot ka vetëm një fokus, rrëzimi i Edvin Ramës”, Grida Duma për bashkëpunimin me Partinë e Lirisë: Vlerë e shtuar dhe fuqi opozitare!
| |

“Sot ka vetëm një fokus, rrëzimi i Edvin Ramës”, Grida Duma për bashkëpunimin me Partinë e Lirisë: Vlerë e shtuar dhe fuqi opozitare!

Sot ka nisur sezoni i ri i emisionit “FrontLine” në News24 me gazetaren Marsela Karapanço. E ftuar në studio, deputetja e Partisë Demokratike Grida Duma, ka komentuar situatën politike në vend, ku tha se sheh përpara një sezon të suksesshëm politik. Në lidhje me bashkëpunimin me Partinë e Lirisë, Duma tha se Partinë e Lirisë…

“Askush nuk thotë dot se pas një gruaje të suksesshme qëndron një burrë”, Berisha: Asgjë nuk ndikon më cilësisht në jetën e shoqërisë, sa suksesi e femrave
| |

“Askush nuk thotë dot se pas një gruaje të suksesshme qëndron një burrë”, Berisha: Asgjë nuk ndikon më cilësisht në jetën e shoqërisë, sa suksesi e femrave

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha, në një takim me zonja të shquara shqiptare, ka deklaruar se asgjë nuk ndikon më cilësisht në jetën e shoqërisë, sa suksesi e femrave, gjysmës më të mirë të kombit. Ai theksoi se vendi ynë është bërë më i njohur në botë falë një gruaje, Nënë Terezës. “ju falenderoj…

Zgjedhja e Avokatit të Popullit, grupi i PD skualifikon tre kandidatë, ja cili është emri që siguroi më shumë vota
| |

Zgjedhja e Avokatit të Popullit, grupi i PD skualifikon tre kandidatë, ja cili është emri që siguroi më shumë vota

Ledio Braho, i cili aktualisht është në anëtar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka marrë më shumë mbështetje brenda grupit të Partisë Demokratike për postin e Avokatit të Popullit. Në fakt, avokati duhet të ishte zgjedhur që në sesionin e kaluar por për shkak se deputetët e PD-së i dhanë mbështetje me…

“Ka një plan të qartë për të destabilizuar vendin”, eksperti i sigurisë publike për sulmet kibernetike: Të dhënat janë marrë! Duhet të kemi kujdes për…
|

“Ka një plan të qartë për të destabilizuar vendin”, eksperti i sigurisë publike për sulmet kibernetike: Të dhënat janë marrë! Duhet të kemi kujdes për…

Eksperti i sigurisë publike, Fabian Zhilla, ka deklaruar se si pasojë e sulmeve kibernetike ndaj vendit tonë, janë marrë të dhëna të rëndësishme të cilat janë në duart e autorëve. Në “Open” në News24, ai u shpreh se ka një plan të qartë për destabilizimin e vendit, ndërsa ka shtuar se të gjithë duhet të…

“Struktura paralele brenda PD”, Alibeaj për non gratat e Berishës: Duhej të bënte sakrificën e tij!
| |

“Struktura paralele brenda PD”, Alibeaj për non gratat e Berishës: Duhej të bënte sakrificën e tij!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një intervistë për RTSH, ka folur mes të tjerash edhe për situatën brenda PD dhe marrëdhëniet me kryetarin e ri Sali Berisha. Ai u shpreh se fakti që në parti ka një lloj paralelizmi të strukturave, kjo nuk është e mirë për demokratët dhe shqiptarët….

Financimi rus, Berisha thirrje Bashës: Nga  dolën 600 e ca mijë euro? Si shkuan? Si udhëtuan? Dil trego!
| |

Financimi rus, Berisha thirrje Bashës: Nga  dolën 600 e ca mijë euro? Si shkuan? Si udhëtuan? Dil trego!

Sali Berisha: PD kaloi një situatë të pashembullt ndonjëherë, por sot është në këmbë, 7 korriku dëshmoi se është opozitë më e fortë se kurrë. Tani del problemi i ish-kryetarit, që kam thënë se është peng i Ramës…. kjo situatë mori fund. Lidhur me financimin ju sqaroj ju se nuk ka një parti që të…

18 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 2 të vdekur, 90 të shëruar
| |

18 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 2 të vdekur, 90 të shëruar

Tetëmbëdhjetë raste të reja me COVID-19 janë identifikuar gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa dy persona kanë humbur jetën nga virusi.Rastet pozitive dolën nga 166 testime që u kryen. Numri i të shëruarve është 90, ndërsa që prej fillimit të pandemisë në vend janë identifikuar 326.001 raste shërimi nga COVID.Aktualisht në Shqipëri janë…

End of content

End of content