Kanabis eShkodër, shkop bejsbolli në makinë, arrestohet 23-vjeçari

Një person është vënë në prangat e policisë së Shkodrës, ndërsa një tjetër është vënë nën hetim për shkak se akuzohe për shpërndarje të lëndëve narkotike…

Një person është vënë në prangat e policisë së Shkodrës, ndërsa një tjetër është vënë nën hetim për shkak se akuzohe për shpërndarje të lëndëve narkotike.

Sipas policisë i arrestuari është R. L. 23 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër. Ndërsa ëshët vënën nën hetim R. Ç., 17 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër.

Mësohet se Shërbimet e Policisë kanë ndaluar për kontroll, në vendin e quajtur “Parrucë”, lagjja ‘’Qemal Stafa’’, mjetin tip ‘’Benz’’, me drejtues  R. L. dhe pasagjer  R. Ç. Në bagazhin e këtij mjeti u gjend një shkop bejsbolli, ndërsa në sediljen e parë u gjet një shkop gome policie.

Gjithashtu, gjatë kontrollit fizik, R. L. i është gjetur një sasi e vogël lënde narkotike cannabis sativa.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës të R. L. u gjetën edhe 48 fishekë.

Njoftimi i policisë:

Vijojnë kontrollet për goditjen e paligjshmërisë dhe kapjen e personave që shpërndajnë lëndë narkotike.

Arrestohet në flagrancë 1 shtetas, procedohet penalisht 1 tjetër.

Sekuestrohet një sasi lënde narkotike, një sasi fishekësh dhe pajisje policore.

Nga strukturat e Seksionit për Hetimin e Trafiqeve dhe Narkotikëve në DVP Shkodër, në zbatim të masave për goditjen e personave që shpërndajnë lëndë narkotike në qytet, bazuar dhe në informacionet e marra në rrugë operative, u arrestua në flagrancë, për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”, “Mbajtja pa leje e armëve shpërthyese dhe e municionit”, “Mbajtja, blerja apo shitja pa leje e armëve të ftohta” dhe “Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”, shtetasi R. L. 23 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër.

Gjithashtu po procedohet penalisht në gjendje të lirë, për veprën penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, shtetasi R. Ç., 17 vjeç, banues në lagjen “Skënderbeg”, Shkodër.

Shërbimet e Policisë kanë ndaluar për kontroll, në vendin e quajtur “Parrucë”, lagjja ‘’Qemal Stafa’’, mjetin tip ‘’Benz’’, me drejtues shtetasin R. L. dhe pasagjer shtetasin R. Ç. Në bagazhin e këtij mjeti u gjend një shkop bejsbolli, ndërsa në sediljen e parë u gjet një shkop gome policie. 

Gjithashtu, gjatë kontrollit fizik, shtetasit R. L. i është gjetur një sasi e vogël lënde narkotike cannabis sativa.

Në vijim të veprimeve, gjatë kontrollit të banesës të shtetasit R. L. u gjetën edhe 48 fishekë.

Lënda narkotike dhe sendet e gjetura janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Lajme të ngjashme