“Nuk kam angazhim total me lëvizjen e Berishës, pasi kam qenë nënkryetar i PD kam përgjegjësi”, Paloka: Bashës i thashë se ka dy rrugë, s’pranoi
| |

“Nuk kam angazhim total me lëvizjen e Berishës, pasi kam qenë nënkryetar i PD kam përgjegjësi”, Paloka: Bashës i thashë se ka dy rrugë, s’pranoi

Deputeti demokrat, Edi Paloka, foli në emisionin “Kjo Javë” të gazetares Nisida Tufa, në News24, për zhvillimet e fundit brenda Partisë Demokratike. Paloka e nisi me protestën e dhunshme të 8 janarit te selia e PD, duke thënë se atë ditë brenda selisë ka pasur njerëz pa lidhje me partinë, të cilët sipas tij, kanë…

Këshilli votoi shkarkimin e Edi Palokës dhe të disa sekretarëve e anëtarëve të kryesisë, reagon Komisioni i ngritur në Kuvendin e Berishës: Janë nul, nga dje Basha nuk është më kryetar, ftojmë…
| |

Këshilli votoi shkarkimin e Edi Palokës dhe të disa sekretarëve e anëtarëve të kryesisë, reagon Komisioni i ngritur në Kuvendin e Berishës: Janë nul, nga dje Basha nuk është më kryetar, ftojmë…

Komisioni për rithemelinin e Partisë Demokratike, e ngritur në Kuvendit Kombëtar të 11 dhjetorit të thërritur nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cilëson si të pavlefshme vendimet e ndërmarra sot nga Këshilli Kombëtar. Përmes një njoftimi, ata bëjnë me dije se me shumicë votash u vendos për shkarkimin e Lulzim Bashës si kryetar i PD, e…

Dorëzimi i 4200 firmave/ Paloka nga selia blu: Do të respektoj shumicën e atyre që duan mbledhjen e Kuvendit, formularët janë në zyrën time
| |

Dorëzimi i 4200 firmave/ Paloka nga selia blu: Do të respektoj shumicën e atyre që duan mbledhjen e Kuvendit, formularët janë në zyrën time

Kryetari Këshillit Kombëtar dhe deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka dhënë një prononcim për mediat pas dorëzimit të firmave për mbledhjen e Kuvendit Kombëtar në selinë blu. Paloka u shpreh para gazetarëve se asnjë institucion që të bëjë verifikimin e këtyre formularëve përveç vetë Kuvendit. Ai tha e formularët do qëndrojnë të mbyllur për…

Paloka për Ramën: Ai që emëroi Valdrinin e mbron Kajmakun, kërkon të shkarkojë Presidentin
|

Paloka për Ramën: Ai që emëroi Valdrinin e mbron Kajmakun, kërkon të shkarkojë Presidentin

Demokrati Edi Paloka nuk i ka kursyer akuzat ndaj kreut të qeverisë Edi Rama ndërsa shton se komisioni hetimor, i cili u mblodh sot, për shkarkimin e presidentit Meta, tregon sipas tij çmendurinë antiligjore e antikushtetuese të kryeministrit.

End of content

End of content