Aksident në aksin Vlorë-Fier/ Makinat e dy të rinjve përplasen me njëra-tjetrën, një e plagosur
| |

Aksident në aksin Vlorë-Fier/ Makinat e dy të rinjve përplasen me njëra-tjetrën, një e plagosur

Një tjetër aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në qytetin e Vlorës. Policia bën me dije se rreth orës 18:05, në autostradën Vlorë-Fier, në afërsi të nënkalimit të Novoselës, shtetasi N.A.,27 vjeç, duke drejtuar automjetin tip “Benz” është përplasuar me automjetin tip “Seat” me drejtues shtetasin M. D., 26 vjeç, banues në Fier. Si pasojë…

Krimi horror në Fier, flet xhaxhai i autorit: E këshillonim, por s’na dëgjonte. T’i jepet dënimi më i rëndë që meriton sepse kemi fëmijë vetë
| |

Krimi horror në Fier, flet xhaxhai i autorit: E këshillonim, por s’na dëgjonte. T’i jepet dënimi më i rëndë që meriton sepse kemi fëmijë vetë

Xhaxhai i autorit të krimit makabër në Fier, ku u vra 8-vjeçari Mateo Vasia, ka folur për mediat. Vllasi Çalamani ka thënë se nipi ka qenë problematik dhe shpesh e këshillonte, por shtoi se nuk e dëgjonte. Prej vitesh sipas tij, ai nuk takohej e fliste me të. Xhaxhai thotë se i nipi edhe kur…

Vrau dhe groposi fqinjin 8-vjeçar, policia nxjerr foton e 38-vjeçarit që kreu krimin monstruoz në Fier
| |

Vrau dhe groposi fqinjin 8-vjeçar, policia nxjerr foton e 38-vjeçarit që kreu krimin monstruoz në Fier

Policia e Shtetit ka publikuar foton e autorit të krimit monstruoz në Fier. Në foton e bërë publike ai shfaqet pranë dy policëve me pranga në duar. Klodian Çalamani rrëmbeu dhe më pas groposi 8-vjeçarin, fqinjin e tij. Ngjarja e rëndë ndodhur në fshatin Graçalle, tronditin opinionin publik. 38-vjeçari autori i krimit pasi e ka…

Mori peng dhe vrau fqinjin 8-vjeçar, zbardhet dëshmia e monstrës në Fier: E groposa në oborr
|

Mori peng dhe vrau fqinjin 8-vjeçar, zbardhet dëshmia e monstrës në Fier: E groposa në oborr

Ashtu si për çdo ditë, 8-vjeçari ishte nisur në shkollë, por nuk e dinte se kjo do të ishte hera e tij e fundit. Nga të dhënat që mëson “BalkanWeb” mësohet se i mituri, që ishte në klasën e dytë, nuk kishte shkuar në shkollë, ndërsa ishte parë në lagje teksa shëtiste me biçikletë. Ngjarja…

Vrasja e të miturit në Fier, i afërmi tregon si e mori vesh lajmin e rëndë: Ky është shteti, duam drejtësi
|

Vrasja e të miturit në Fier, i afërmi tregon si e mori vesh lajmin e rëndë: Ky është shteti, duam drejtësi

Ngjarja e rëndë në Grecalli të Fierit ku 38-vjeçari Klodian Çalamani rrëmbeu dhe groposi fëmijën 8-vjeçar ka tronditur mbarë vendin. 38-vjeçari njihet nga banorët e zonës si një person që konsumonte pijen. Të tronditur nga krimi makabër, një i afërm i familjarëve të 8-vjeçarit ka kërkuar që autori të marrë dënimin maksimal. Ai ka treguar…

Tronditëse në Fier/ Rrëmbehet dhe groposet 8-vjeçari, gjendet i pajetë
|

Tronditëse në Fier/ Rrëmbehet dhe groposet 8-vjeçari, gjendet i pajetë

Sot rreth orës 15:30 është bërë njoftim nga shtetasja F. V se nuk është kthyer në banesë djali i saj i vitlindjes 2013. Me marrjen e njoftimit shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier kanë bërë shpalljen në kërkim dhe në mënyrë të menjëhershme nga veprimet në terren, duke vlerësuar maksimalisht situatën dhe rëndësinë e saj,…

Projekti/ Qindra qytetarë të Fierit marrin ndihmë ligjore falas, Pogaçe: Heqim shpenzimet, 124 avokatë në vend
| |

Projekti/ Qindra qytetarë të Fierit marrin ndihmë ligjore falas, Pogaçe: Heqim shpenzimet, 124 avokatë në vend

Qindra qytetarë në qytetin e Fierit po marrin ndihmë ligjore falas, me mbështetjen e PNUD në bashkëpunim me Drejtorinë e Ndihmës Juridike Falas pranë ministrisë së Drejtësisë me financim të Bashkëpunimit Austriak për Zhvillim si pjesë e projektit. Këto qendra janë njësi të specializuara për dhënien e ndihmës juridike parësore dhe dytësore qytetarëve që kanë…

End of content

End of content