Kosovë, ushtarët Simone Bice dhe Haxhi Krasniqi shpallen “Ushtarët më të mirë 2022”
| |

Kosovë, ushtarët Simone Bice dhe Haxhi Krasniqi shpallen “Ushtarët më të mirë 2022”

Në kazermën e Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) “Adem Jashari” në Prishtinë është mbajtur ceremonia e përmbylljes së Garës Ndërkombëtare Tradicionale “Ushtari më i mirë 2022”, ku janë shpallur dy ushtarët më të mirë nga pjesëmarrësit vendas dhe të huaj, raporton Anadolu Agency (AA). Në kuadër të garuesve ndërkombëtarë më i miri në këtë…

Kosovë, shënohet festa kombëtare e komunitetit turk
| | |

Kosovë, shënohet festa kombëtare e komunitetit turk

Në qytetin e Prizrenit u organizua një program iftari me rastin e 23 Prillit – Festës Kombëtare të Turqve të Kosovës, raporton Anadolu Agency (AA). Në këtë ditë e cila është festa kombëtare më e rëndësishme e turqve të Kosovës, në recepsionin e organizuar nga kryetari i Partisë Demokratike Turke të Kosovës (KDTP) dhe ministri…

Kosovë, mbahet koncert me rastin e Ditës Botërore të Romëve
| | | | |

Kosovë, mbahet koncert me rastin e Ditës Botërore të Romëve

Në qytetin Prizren në Kosovë me rastin e 8 Prillit, Ditës Botërore të Romëve, është mbajtur një koncert nga Shoqata Durmish Aslano, raporton Anadolu Agency (AA). Në koncertin e mbajtur në Shtëpinë e Kulturës në Prizren në bashkëpunim me Kryesinë e Delegacionit Përfaqësues Turk, i cili punon në kuadër të Forcës Paqeruajtëse të Kosovës (KFOR),…

Kosovë, krijohen pritje në pikat kufitare me Serbinë për shkak të pjesëmarrjes së serbëve në zgjedhje
| |

Kosovë, krijohen pritje në pikat kufitare me Serbinë për shkak të pjesëmarrjes së serbëve në zgjedhje

Në disa pika kufitare që lidhin Kosovën me Serbinë, janë krijuar kolona dhe pritje, referuar mbajtjes së zgjedhjeve në Serbi dhe organizimeve të qytetarëve serbë të Kosovës për të udhëtuar në forma të ndryshme drejt Serbisë për të marrë pjesë në votimet në zgjedhjet presidenciale dhe parlamentare atje, transmeton Anadolu Agency (AA) Policia e Kosovës…

Kosovë, një viktimë dhe 19 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit
| | |

Kosovë, një viktimë dhe 19 të infektuar me COVID-19 në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë e Kosovës në raportin 24-orësh lidhur me rastet e reja të koronavirusit të ri (COVID-19) ka njoftuar se një person i infektuar me koronavirus ka vdekur, derisa numri i viktimave ka shkuar në 3.137, transmeton Anadolu Agency (AA). Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë…

Kosovë, pezullohet kryetarja e Gjykatës Themelore në Mitrovicë pas takimit me presidentin serb Vuçiq
| |

Kosovë, pezullohet kryetarja e Gjykatës Themelore në Mitrovicë pas takimit me presidentin serb Vuçiq

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGJK), në takimin e mbajtur sot, ka marrë vendim që ta suspendojë Liljana Stevanoviqin, kryetare e Gjykatës Themelore në Mitrovicë, deri në një vendim të radhës, transmeton Anadolu Agency (AA). Vendimi i Këshillit Gjyqësor i Kosovës për suspendimin e gjyqtares nga minoriteti serb, i cili u bë publik nëpërmjet një komunikate…

End of content

End of content