Bashkëpunim me opozitën për Presidentin? Balla: PS ka në dorë lidershipin e këtij procesi. Jemi gati të…
| |

Bashkëpunim me opozitën për Presidentin? Balla: PS ka në dorë lidershipin e këtij procesi. Jemi gati të…

Kreu i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla nuk ka mohuar asnjë mundësi dialogimi me opozitën për zgjedhjen e Presidentit të ri. I ftuar në “Kjo Javë” me Nisida Tufën, Balla tha se janë të gatshëm për të diskutuar me të gjithë Grupet Parlamentare me qëllim që t’i japin vendit një president ndryshe. Zgjedhja…

U rizgjodh President i Italisë/ Balla uron Sergio Mattarellan: Model i shkëlqyer i kryetarit të shtetit që përfaqëson unitetin kombëtar
| |

U rizgjodh President i Italisë/ Balla uron Sergio Mattarellan: Model i shkëlqyer i kryetarit të shtetit që përfaqëson unitetin kombëtar

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla ka uruar presidentin e ri të Italisë, Sergio Mattarella për rizgjedhjen në krye të shtetit. Përmes një postimi në rrjetin social facebook Balla deklaron se Mattarella është pa asnjë diskutim modeli i shkëlqyer i kryetarit të shtetit që përfaqëson unitetin kombëtar, i cili pranoi rizgjedhjen në…

Balla pret deputetët Nils Schmid dhe Christian Petry: Bundestagu gjerman i ka dhënë mbështetje të pakursyer procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në BE
| |

Balla pret deputetët Nils Schmid dhe Christian Petry: Bundestagu gjerman i ka dhënë mbështetje të pakursyer procesit të anëtarësimit të Shqipërisë në BE

Kryetari i Grupit Parlamentar të partisë Socialiste Taulant Balla priti sot në Kryesinë e Kuvendin një delegacion të Bundestagut gjerman, të kryesuar nga deputetët Nils Schmid dhe Christian Petry. Gjatë takimit, Balla vlerësoi bashkëpunimin ndërparlamentar dhe rolin e rëndësishëm mbështetës që Bundestagu gjerman ka ofruar ndaj reformave të ndërmarra nga Shqipëria si ajo në drejtësi…

Taulant Balla: Ta përdorim patronazhimin për t’i thënë njerëzve bujrum vaksinohuni
| |

Taulant Balla: Ta përdorim patronazhimin për t’i thënë njerëzve bujrum vaksinohuni

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla përshëndeti sot vendimin e opozitës për të votuar pro aktit normativ për blerjen e vaksinave antiCovid. Balla tha se vaksinimi është e vetmja mënyrë për të luftuar me virusin ndërsa theksoi se mesazhi që jep sot kjo seancë është që në fund të fundit partitë i tejkalojnë…

Fshehja e pasurisë/ Raportimi i KLSH dhe ILDKPI, Balla: Të rritet bashkëpunimi me SPAK, Prokuroria nuk ka vepruar siç duhet, drejtësia të bëjë punën e vet
|

Fshehja e pasurisë/ Raportimi i KLSH dhe ILDKPI, Balla: Të rritet bashkëpunimi me SPAK, Prokuroria nuk ka vepruar siç duhet, drejtësia të bëjë punën e vet

Kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla ka folur pas raportimit të krerëve të KLSH dhe ILDKPI duke theksuar se PS është e vetmja forcë politike që kurrë ndonjëherë nuk ka pasur dhe nuk ka tentuar të emërojë në krye të KLSH një përfaqësues të vetin.

Balla inspekton rikonstruksionin e rrugës ‘Shën Thanasi’ në Elbasan: Do vazhdojmë punën për urbanizimin e plotë të çdo lagjeje të qytetit
| |

Balla inspekton rikonstruksionin e rrugës ‘Shën Thanasi’ në Elbasan: Do vazhdojmë punën për urbanizimin e plotë të çdo lagjeje të qytetit

Ai tha se investimi për rikonstruksionin e kësaj rruge i vjen në ndihmë qindra banorëve të një zone informale, e cila prej vitesh vuan mungesën e infrastrukturës…

Balla takim me banorët në Qukës Skënderbe: Rama, pengesa e fundit që mbron Shqipërinë nga pengmarrja e Sali Berishës dhe Ilir Metës
| |

Balla takim me banorët në Qukës Skënderbe: Rama, pengesa e fundit që mbron Shqipërinë nga pengmarrja e Sali Berishës dhe Ilir Metës

Drejtuesi politik i Partisë Socialiste, për Qarkun e Elbasanit Taulant Balla zhvilloi një takim me banorët e Qukës-Shkumbinit në Përrenjas…

End of content

End of content