5.5 C
Tiranë
E diel, 5 Dhjetor, 2021

Abuzuan dhe shtantazhuan të miturën në Mirditë, Gjykata e Lezhës jep vendimin për 5 të ndaluarit

Gjykata e Lezhës ka dhënë masën e sigurisë ”arrest me burg” për 5 personat që dyshohet se abuzuan dhe shantazhuan një 15-vjeçare në Mirditë.

Gjykata ka dhënë masën e arrestit me burg për shtetasit: Artan Kaçorri 31-vjeç, Albert Molla, Ermal Tarazhi 30-vjeç, Nike Lleshi 44-vjeç dhe 17 vjeçari A. Gjikola.

Sot disa lëvizje dhe shoqata për mbrojtjen e të drejtave të grave dhe vajzave pritet që të protestojnë në disa qytete të ndryshme të vendit, përfshirë edhe Rrëshenin, ku ishte dhe vendi i origjinës i abuzimit të fundit që është bërë publik.

Dyshohet se e mitura është kërcënuar me video intime dhe është detyruar që të kryejë marrëdhënie në grup me të 5-të të ndaluarit, ndërkohë që familjarët thonë se abuzimi ka nisur që në Janar të këtij viti.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme