Industria premtuese e dronëve

Rritja e interesit në përdorimin e droneve lidhet me nevojën e shfrytëzimit në maksimum të resurseve, kapaciteteve njerëzore dhe burimeve natyrore, për të reduktuar sa më shumë pasojat negative ekologjike dhe globalizimit pothuajse total të ekonomisë së planetit.

Skandali me legalizimet i audiopërgjimit të Artan Lames, reagon ashpër…

Ilir Meta: Një audio-përgjim tronditës, që provon se për “Rilindjen” shqiptarët janë “mish për top”, ndërsa zyrat e shtetit, që paguhen me taksat tona, janë kthyer në strofulla të fuksave, banditëve, të korruptuarve, shkelësve të ligjit dhe “taksidarëve” të biznesit kriminal të votës. Pres nga Drejtësia të zgjohet dhe të nisë menjëherë hetimet…

Sherri për parkimin, vret fqinjin me krikun e makinës

Një ngjarje e rëndë tronditi mbrëmjen e së hënës Torre Annunziatën, në Napoli të Italisë, ku një 61 vjeçar është masakruar vetëm për vendin e parkimit të makinës. Viktima, Maurizio Cerrato, kishte pasur disa përplasje dhe kur i gjeti të çara rrotat e automjetit të tij, e kuptoi se kush ishte fajtori: fqinji i vet, të cilit shkoi t`i kërkonte…

Publikohet sondazhi ndërkombëtar: Surprizë Tom Doshi, Rama pëson…

Media kryesore sllovene, Demokracija shkruan se opozita do t’i fitojë bindshëm zgjedhjet e përgjithshme parlamentare në Shqipëri. Zgjedhjet parlamentare do të mbahen në Shqipëri të dielën (25 prill). Zgjedhjet do të jenë shumë të tensionuara, jo vetëm për shkak të krizës së thellë ekonomike dhe pandemisë së virusit kinez Covid 19, por edhe…

Opinion

Më të Lexuarat

Rajoni

Bota

Video

Jetesë

Teknologji

Kulturë

Auto