6.5 C
Tiranë
E mërkurë, 8 Dhjetor, 2021

Berisha: Për copëzimin e Kosovës kisha kundër Sorosin, Ramën, Thaçin dhe Vuçiçin

Ish-kryeministri Sali Berisha përmes një konference për shtyp sot u shpreh se ka kundërshtuar ndarjen e Kosovë, kur kundër kishte kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, presidentin të Kosovës, Hashim Thaçi, presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, si dhe George Soros.

Berisha tha se qëndruar më shumë se çdo person tjetër kundër krimit dhe drogës në këtë vend më shumë se kushdo tjetër.

Berisha: Unë nuk them se pas këtij akti është George Soros, por unë kam qenë i pari që kam kundërshtuar ndarjen e Kosovës. E dija se kam para qindra miliona euro, kryeministrin e Shqipërisë, presidentin të Kosovës dhe Serbisë. Projektuesin Soros të këtij projekti në Beograd, duke bërë një lobim shumë të fuqishëm, por interesi i kombit tim më detyroi të thoja atë që mendoja.

Kam qëndruar më shumë se çdo person tjetër kundër krimit dhe drogës në këtë vend më shumë se kushdo tjetër. U kam nxjerrë frikën njerëzve, sepse mediat nuk ua përmendin emrat. I kam denoncuar bandat dhe lidhjet e tyre me qeverinë. Soros është kryespekulanti i planetit dhe e kam sulmuar haptazi si një armik të Shqipërisë.”

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme