7.5 C
Tiranë
E enjte, 9 Dhjetor, 2021

COVID-19 në Itali, 4.878 të infektuar dhe 37 viktima gjatë 24 orëve të fundit

Ministria e Shëndetësisë në Itali ka publikuar të dhënat e fundit të ecurisë së COVID-19 në vendin tonë.

Në njoftimin zyrtar, thuhet se gjatë 24 orëve të fundit janë shënuar 4.878 raste të reja me COVID.

Nga krahu tjetër, për fat të keq, nuk e kanë fituar betejën me virusin 37 qytetarë.

Numri i të shtruarve në spital është në rritje, ndërsa numri i rasteve aktive në të gjithë territorin italian është 80.381.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme