6.5 C
Tiranë
E shtunë, 4 Dhjetor, 2021

Elbasan, makina përplaset me murin, 2 të plagosur

Dy persona kanë mbetur të plagosur nga një aksident që ka ndodhur në Elbasan. Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur në aksin rrugor Elbasan-Peqin në fshatin Broshkë.

Paraprakisht mësohet se shtetasi me iniciale  K.H., 31 vjeç, duke drejtuar mjeti tip ‘Ford’ ka humbur kontrollin e mjetit dhe është përplasur me murin e një lokali. Në njoftimin e policisë thuhet se:

“Si pasojë e aksidentit janë aksidentuar shtetasit S.H., 33 vjeç dhe bashkëshortja e tij shtetasja F. H.,39 vjeçe. Të plagosurit ndodhen në Spitalin e Elbasanit, nën kujdesin e mjekëve jashtë rrezikut për jetën”. Ndërkohë një grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqëve të aksidentit.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme