Fillon takimi teknik mes delegacioneve ushtarake të Turqisë dhe Greqisë

Ky është takimi i dytë i këtij lloji që mbahet në selinë e NATO-s…

Ministria e Mbrojtjes e Republikës së Turqisë njoftoi se ka filluar takimi teknik i delegacioneve ushtarake të Turqisë dhe Greqisë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Deklarata tha se takimi po mbahej në selinë e Organizatës së Traktatit të Atlantikut të Veriut (NATO) dhe se aty do të diskutohen mënyrat e mundshme të caktimit të kufirit.

Takimet teknike të delegacioneve ushtarake turke dhe greke u realizuan pas bisedës së fundit midis presidentit turk Recep Tayyip Erdoğan dhe sekretarit të përgjithshëm të NATO-s, Jens Stoltenberg.

Takimi i parë i tillë teknik mes delegacioneve ushtarake turke dhe greke u mbajt më 10 shtator, gjithashtu në selinë e NATO-s.

Lajme të ngjashme