FSHF publikon listën e lojtarëve të grumbulluar nga tekniku Reja për dy ndeshjet ndaj Andorrës dhe Francës

Lista/ Edoardo Reja grumbullon 26 futbollistë, një debutim dhe disa mungesa….

Shqipëria do të mbyllë edicionin eliminator të Euro 2020-ës me dy ndeshje në muajin nëntor, ndaj Andorrës në “Elbasan Arena” dhe ndaj Francës në “Arenën Kombëtare”, takim ku do të bëhet edhe inaugurimi zyrtar i impiantit më të ri të kuqezinjve.

Trajneri Edoardo Reja ka vendosur të grumbullojë 26 futbollistë për këto dy takime, ku spikat thirrja për herë të parë e sulmuesit të Hibernian në Skoci, Florian Kamberi, që vendosi të përfaqësojë kuqezinjtë.

Janë rikthyer gjithashtu edhe emra si Emanuele Ndoji, Elseid Hysaj, Myrto Uzuni e Taulant Xhaka, që munguan në grumbullimin e fundit për probleme të ndryshme.

Ndërkohë mungojnë për shkaqe dëmtimi emra si Mërgim Mavraj, Armando Sadiku, Amir Abrashi, Sokol Cikalleshi, e Marash Kumbulla, të gjithë këta futbollistë që mund të bënin shumë komod teknikun Reja.

Lista e plotë:
Etrit Berisha (Spal)
Alban Hoxha (Partizani)
Thomas Strakosha (Lacio)
Berat Gjimshiti (Atalanta)
Elseid Hysaj (Napoli)
Ardian Ismajli (Hajduku i Splitit)
Lorenc Trashi (Partizani)
Frederik Veseli (Empoli)
Enea Mihaj (Paok)
Kastriot Dermaku (Parma)
Hysen Memolla (Kokkolan)
Lindon Selahi (Tuente)
Taulant Xhaka (Bazel)
Keidi Bare (Malaga)
Emanuele Ndoj (Bresha)
Ledian Memushaj (Peskara)
Klauis Gjasula (Paderborn)
Kristi Qose ( Ruzembork)
Ylber Ramadani (Velje)
Ermir Lenjani (Sion)
Bekim Balaj (Sturm Grac)
Myrto Uzuni (Lokomotiva e Zagrebit)
Florian Kamberi (Hibernian)
Odise Roshi (Akhmat Grozni)
Rei Manaj (Albacete)
Taulant Seferi (Ksakaks)

Lojtarët e gatshëm:
Gentjan Selmani (Memen Spor)
Naser Alij (Honved)
Ergys Kaçe (Paoku)
Enis Çokaj (Lokomotiva e Zagrebit)
Xhakomo Vrioni (Çitadela)
Endri Çekiçi (Olimpija Ljubljana)
Ivan Balliu (Almeria)
Armando Broja (Çelsi)

Lajme të ngjashme