12.5 C
Tiranë
E diel, 5 Dhjetor, 2021

Kosovë, 3 viktima dhe 260 të infektuar nga COVID-19

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se 3 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur në 24 orët e fundit, duke çuar numrin e përgjithshëm të viktimave nga ky virus në 1.575, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) edhe 260 raste të reja janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus, derisa numri i tyre ka shkuar në 66.640.

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratoret private janë testuar gjithsej 3.104 mostra të dyshuara me COVID-19, ndërsa nga fillimi deri më tani janë testuar gjithsej 289.004 mostra.

Sa i përket numrit të të shëruarve, të dhënat kanë njoftuar për 190 pacientë të rinj, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më tani ka shkuar në gjithsej 58.359 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.706.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme