Kosovë, 9 të vdekur dhe 224 raste të reja me COVID-19

Numri i përgjithshëm i të vdekurve në Kosovë nga COVID-19 ka shkuar në 236, kurse i të infektuarve në 8.554

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 9 persona të prekur nga koronavirusi i ri (COVID-19) kanë ndërruar jetë duke e çuar në 236 numrin e viktimave nga ky virus, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), edhe 224 raste të reja janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus, derisa numri i tyre ka shkuar në 8.554.

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK janë testuar gjithsej 434 mostra të dyshuara me COVID-19, ndërsa nga data 8 shkurt deri më tani janë testuar gjithsej 36.943 mostra.

Sa i përket numrit të të shëruarve, të dhënat kanë njoftuar për 152 pacientë të rinj, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më tani është gjithsej 4.730 raste, kurse numri i rasteve aktive është 3.588.Kosovë, 9 të vdekur dhe 224 raste të reja me COVID-19

Lajme të ngjashme