-1.5 C
Tiranë
E premte, 28 Janar, 2022

Kosovë/ Kuvendi miraton rezolutën për ndalimin e referendumit serb

Kuvendi i Kosovës ka miratuar me 76 vota për rezolutën për ndalimin e mbajtjes së referendumit serb në Kosovë.

Përkrahje rezolutës i dhanë edhe dy partitë opozitare, LDK dhe AAK.

PDK nuk ka marrë pjesë në seancën e sotme, ndërsa Lista Serbe ka braktisur seancën.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme