Lulzim Basha: Zgjidhja e krizës kalon nga prangat për politikanët hajdutë

Kreu i Partisë Demokratike , Lulzim Bazha vazhdon të ngulmojë se zgjidhja e vetme për daljen nga kriza janë zgjedhjet e lira me një qeveri transitore.

Kreu i Partisë Demokratike , Lulzim Bazha vazhdon të ngulmojë se zgjidhja e vetme për daljen nga kriza janë zgjedhjet e lira me një qeveri transitore.

Nëpërmjet një postimi në Facebook, Basha ka paralajmëruar arrestimin e politikanëve, duke thënë se kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar

“Ja si hajduti psiqik vodhi zgjedhjet me krimin e organizuar për të plaçkitur Shqipërinë me ta dhe me oligarkët grabitqarë! Vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme me një qeveri transitore pa hajdutin psiqik, dhe ndëshkimi i politikanëve që vodhën zgjedhjet, do ta çlirojnë demokracinë dhe drejtësinë nga kjo bandë kriminale. Kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar!”, thuhet në video-mesazhin e Bashës, së postuar në rrjetet sociale.

Ja si hajduti psiqik vodhi zgjedhjet me krimin e organizuar për të plaçkitur Shqipërinë me ta dhe me oligarkët grabitqarë! Vetëm zgjedhjet e lira dhe të ndershme me një qeveri tranzitore pa hajdutin psiqik, dhe ndëshkimi i politikanëve që vodhën zgjedhjet, do ta çlirojnë demokracinë dhe drejtësinë nga kjo bandë kriminale. Kësaj radhe zgjidhja e krizës kalon nga politikanë me pranga në duar!

Gepostet von Lulzim Basha am Sonntag, 4. August 2019

Lajme të ngjashme