Pas miratimit në Kuvend, zv.kryeministrja Balluku dhe ministrja për Shtetin betohen në Presidencë

Në një seance të jashtëzakonshme Kuvendi votoi sot ndryshimet e në qeveri. Ndërkohë pas votimit , Zv/kryeministrja Belinda Balluku dhe ministrja për Shtetin që do mbajë edhe detyrën e kryenegociatores Majlinda Dhuka, u betuan para Presidentit te Republikës Bajram Begaj. Në seancën e sotme nuk munguan debatet , diskutimet akuzat nga ana e opozitës, drejtuar…

Në një seance të jashtëzakonshme Kuvendi votoi sot ndryshimet e në qeveri.

Ndërkohë pas votimit , Zv/kryeministrja Belinda Balluku dhe ministrja për Shtetin që do mbajë edhe detyrën e kryenegociatores Majlinda Dhuka, u betuan para Presidentit te Republikës Bajram Begaj.

Në seancën e sotme nuk munguan debatet , diskutimet akuzat nga ana e opozitës, drejtuar mazhorancës, kjo pas rrëzimit të kërkesës për debat për ndryshimet në qeveri.

Por në emër të mazhorancës, kreu grupit të PS Taulant Balla tha se për ndryshimet e pjesshme te qeverise nuk ka pasur asnjëherë debat parlamentar.