6.5 C
Tiranë
E diel, 5 Dhjetor, 2021

Përgjaket sërish aksi Lezhë-Shkodër, 1 i vdekur dhe 1 i plagosur rëndë

Aksi Lezhë-Shkodër është përgjakur sërish. Në këtë aks në orët e para të mëngjesit janë përplasur me njëri-tjetrin.

Mësohet 2 persona janë dërguar me urgjencë në spital, ku njëri prej tyre ka ndërruar jetë. Policia ka njoftuar se ka ndërruar jetë shtetasi Zyhdi Meti ndërsa ndodhet në spitalin e Traumës shtetasi me iniciale V.T.

Aksidenti ka ndodhur në afërsi të Dajçit ka bllokuar rrugën. Policia dhe zjarrfikësja kanë shkuar në vendngjarje.

Njoftimi i policisë:

Në aksin rrugor Shkodër-Lezhë, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Dajçit “, automjeti me drejtues shtetasin Z.M.,është përplasur me automjetin me drejtues shtetasin V.T., ku si pasojë ka ndërruar jetë drejtuesi i mjetit shtetasi Z.M., dhe ka marrë dëmtime e dërguar në spitalin e Traumës, Tiranë drejtuesi i mjetit tjetër shtetasi V.T.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme