Qëlloi me thikë për vdekje nënën e tij, policët ekzekutojnë djalin e aktorit që luan “Tarzan”

Djali i aktorit të “Tarzan” Ron Ely vrau nënën e tij para se të pushkatohej dhe vritej nga sherifët të martën, sipas Zyrës së Sherifit të Qarkut Santa Barbara.

Valerie Lundeen Ely, 62 vjeç, u qëllua për vdekje me thikë në shtëpinë që ndante me burrin e saj nga djali i saj 30-vjeçar Cameron Ely, shkruan CNN.

Ron Ely ishte në shtëpi në atë kohë, por nuk u lëndua, tha Lt. Erik Raney për CNN. Ai u dërgua në spital si masë paraprake, ku u kontrollua dhe më vonë u la i lirë.

Ngjarja filloi me një thirrje te 911-a në lidhje me një mosmarrëveshje familjare në shtëpinë e aktorit në Hope Ranch, California, sipas zyrës së sherifit. Kur deputetët mbërritën në 8:15, ata gjetën Valerie Ely të vdekur nga plagë të shumta me thikë, tha zyra e sherifit.

Ron Ely identifikoi një anëtar të familjes si personin që goditi me thikë gruan e tij, sipas Lt. Raney.

Zyra e sherifit tha që Ely “përbënte një kërcënim dhe në përgjigje të 4 policët qëlluan me armë për vdekje ndaj të dyshuarit”.

Ely, 81 vjeç, është një aktor i njohur më shumë për interpretimin e personazhit kryesor në serialin televiziv të viteve 1960 “Tarzan”, dhe për interpretimin e rolit në “Doc Savage: The Man of Bronze”.

Lajme të ngjashme