2.5 C
Tiranë
E shtunë, 29 Janar, 2022

Rama: Thumana sot, shëmbëlltyrë e rilindjes

Thumana është rilindur në këtë prag festash. Dy vite pas tërmetit tragjik të 26 nëntorit, lagja e re model e ringritur mbi gërmadha, do të strehojë 278 familje nështëpi të reja, komode dhe të sigurta si asnjëherë mëparë.

Kryeministri Rama ishte sot në Thumanëku në një atmosferë festive familjeve përfituese iu dorëzuan çelsat e banesave të reja, për të nisur njëherazi edhe njëkapitull të ri në jetën e tyre.

Nga një Thumanë që ishte krateri i zymtë i një tërmeti shkatërrimtar, sot ëhstë shëmbëlltyrë e një rilindjeje në kuptimin e  plotë të fjalës.” – u shpreh kryeministri Rama në përshëndetjen drejtuar banorëve.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme