Zanneti kundër Interit: Skriniar nuk duhet të largohet për asnjë arsye

I pyetur per mikrofonat e TMW, Cristiano Zanetti, ish-mesfushor i Interit dhe i Juventusit, ka folur keshtu per luften per kampionat.

“Zikalterit jane afruar shume me Juventusin e cila nis ende e avantazhuar duke qene se eshte kampione ne fuqi.”

“Diferenca eshte ngushtuar, por ne cdo rast, merkato eshte e hapur dhe skuadrat mund te pesojne ende ndryshime.”

“Pirlon e kam pare shume te qete dhe ne eksperiencen e tij te pare kam vene re nje Juventus me te qete ne fushe.”

Cristiano Zanetti trova panchina: allenerà la Massese - OneFootball

“I kam pare me linear dhe pa shkuar shume prapa moduleve. Kur nuk ke lojtaret e duhur ndonjehere, behet e veshtire. Jam kurioz te shoh Interin tani.”

Interi me Kante mund te afrohet ne te njejtin nivel me Juventusin?

“Diskutimi nuk eshte i lidhur fare me 11 lojtaret titullar por me te gjithe skuadren ne pergjithesi.”

“Interi per te qene kompetitive nuk duhet te shesi qe te mbaje te bashkuar kete grup aktual.”

“Skriniar per shembull une nuk do e shisja kurre. Juventusi ka Bonuccin, Chiellinin dhe De Ligt. Per te luftuar ne nivele te caktuara, duhen lojtare si Skriniar.”

“Ja u largua Skriniar, po nese demtohet dikush? Me ke do te luajme? Me djemte e Primaveres? Prandaj jam kunder ketij largimi.”

Lajme të ngjashme