Basha publikon grafikun: Shqipëria në varfëri të plotë

Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasurinë. Ka ardhur koha për qeveri që kujdeset për njerëzit

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një grafik, duke u shprehur se në të tregohet mjaft qartë se nën qeverisjen e Ramës, shqiptarët u varfëruan, ndërsa kryeministri dhe ministrat e tij shumëfishuan pasurinë.

Basha thekson se papunësia është shtuar dhe kosto e jetesës është rritur, duke shtuar se ka ardhur koha për një qeveri, e cila kujdeset për njerëzit.

foto galeri PreviousNext
Postimi i kryetarit të Partisë Demokratiike Lulzim Basha:

Ndërsa Rama dhe ministrat e tij shumëfishojnë pasuritë e tyre, Shqipëria varfërohet. Papunësia është shtuar, kosto e jetesës është bërë e papërballueshme.

Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për njerëzit. Ka ardhur koha për një qeveri që kujdeset për xhepat e shqiptarëve dhe jo të Ramës dhe ministrave të tij.foto galeri

Lajme të ngjashme