11.5 C
Tiranë
E martë, 19 Tetor, 2021

Digjen 11 makina dhe kamioni i bashkisë së Athinës (Pamjet)

11 makina dhe një kamion i bashkisë së Athinës janë djegur në lagjen Patisia të Athinës.

Sipas shërbimit zjarrfikës,fillimisht ka qenë kamioni i bashkisë që u përfshi prej flakëve dhe në vazhdim   flakët e zjarrit u përhapën brenda pak minutave edhe tek automjetet e parkuara.

Ndërhyrja e zjarrfikësve edhe pse ishte e shpejtë,nuk ishte efikase.

Banorët e zonës dolën për të ndihmuar në fikjen e flakëve,por ishte e pamundur të fikej derisa 11 makinat u shkatërruan tërësisht.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme