9.5 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

E FUNDIT NGA SKY – “Conte zgjedh perfundimisht formacionin e Interit anti-Lazio: do te luaje me…”

Po keshtu edhe tekniku zikalter duket se ka vendosur se kush do te jete edhe formacioni titullar ne Meazza qe do te perballet me skuadren e Inzaghit.

Antonio Conte ne krahasim me disa ore me pare, duket se tashme ka vendosur me te vertete gjithcka ne lidhje me lojtaret.

Keshtu, pritet qe te konfirmohet mbrojtja, por ai duket se ka zgjidhur edhe dyshimet e fundit per sa i perket formacionit.

Tashme konfirmohet Eriksen nga minuta e pare i cili ka fituar duelin me Gagliardinin por edhe Perisic do te luaje nga minuta e pare duke mundur keshtu Young.

Interi do te luaje me nje dopio playmaker, duke qene se mungon Vidal, pikerisht si ndaj Juventusit disa dite me pare.

Ne te djathte do te luaje Achraf Hakimi, dhe ne qender te mesfushes Barella dhe Brozovic. Asnje surprize perpara, duke qene se aty do te luaje Lukaku dhe Lautaro Martinez.

Ne shtepine Lazio nderkohe disa dyshime per sa i perket mbrojtjes, me Radu qe ende nuk dihet nese do e nise nga minuta e pare apo jo. Ne vend te tij mund te luaje ose Patric ose Musacchio.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme