FNSH “zbarkon” në banesën e Talo Çelës/ Dështon sërish operacioni

Gjithashtu Çela është shpallur në kërkim edhe për vrasjen e dy vëllezërve Viktor e Besmir Haxhiaj, në 27 prillin e këtij viti në Durrës.

Policia dhe FNSH kanë organizuar të paktën 5 operacione për kapjen e tij, por asnjëri nuk ka rezultuar i suksesshëm.

Kujtojmë se 49-vjeçari me origjinë nga Elbasani, është shpallur në kërkim në vitin 2019 si i dyshuar në pjesëmarrjen e grabitjes famëkeqe të 6.2 milion eurove në Aeroportin e Rinasit.

Gjithashtu Çela është shpallur në kërkim edhe për vrasjen e dy vëllezërve Viktor e Besmir Haxhiaj, në 27 prillin e këtij viti në Durrës. Dyshohet se Çela kishte konflikt me dy vëllezërit pasi u kishte lënë atyre një shumë parash për t’i ruajtur, por që nuk ia kthyen më./ CNA.al

Lajme të ngjashme