10.5 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

Hyri në fushë dhe goditi me sende të forta në kokë arbitrin, arrestohet 30-vjeçari në Delvinë

Një 30-vjeçar i shpallur në kërkim kombëtar është arrestuar pasi goditi me sende të forta në kokë arbitrin në një ndeshje.

Burimet zyrtare bëjnë me dije se 30-vjeçari identifikuar me inicialet A.H nga Delvina kishte hyrë në në ndeshje më datë 19 dhjetor 2020 dhe kishte goditur me sende të forta në kokë arbitrin e identifikuar me inicialet E.P.

Njoftimi i policisë:

Delvinë

Vijon puna për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar.

Kapet dhe ndalohet 30-vjeçari i shpallur në kërkim për veprat penale “Goditje e sportistit, trajnerit, arbitrit” dhe “Veprime të dhunshme në aktivitetet sportive”.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Delvinë, në vijim të punës për kapjen e personave në kërkim dhe vënien e tyre para përgjegjësisë penale, ndaluan shtetasin:

A. H., 30 vjeç, banues në Delvinë, të cilit Gjykata e Shkallës së Parë Sarandë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Goditje e sportistit, trajnerit, arbitrit” dhe “Veprime të dhunshme në aktivitetet sportive”.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim, pasi në datën 19.12.2020, gjatë zhvillimit të një ndeshjeje në Delvinë, ka hyrë në fushë dhe ka goditur me sende të forta në kokë arbitrin e ndeshjes, shtetasin E. P.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Sarandë, për veprime të mëtejshme procedurale.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme