12.5 C
Tiranë
E diel, 5 Dhjetor, 2021

Izraeli kryen sulme ajrore dhe artilerike në Gaza

Izraeli ka vendosur Gazën në objektivin e tij me avionë luftarakë dhe artileri të topave, transmeton Anadolu Agency (AA).

Forcat izraelite në kufi me Gazën, goditën me artileri të topave një shtëpi në Beit Hanoun në veri të qytetit.

Ndërsa edhe avionët luftarakë të Izraelit sulmuan një shtëpi 3-katëshe në Khan Yunis në jug të Gazës.

Avionët që kryen një sulm ajror edhe ndaj një pike të rezistencës palestineze në perëndim të Gazës, goditën edhe një shtëpi dhe tokat bujqësore në rajonin Deir al-Balah.

Në sulmet që Izraeli ka ndërmarrë që nga 10 maji e deri më tani në Rripin e Gazës nën bllokadë kanë humbur jetë 221 persona.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme