Kosovë, 11 të vdekur dhe 205 raste të reja me COVID-19

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK janë testuar gjithsej 521 mostra të dyshuara me COVID-19…

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se edhe 11 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur, duke e çuar në 365 numrin e të vdekurve nga ky virus, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK) edhe 205 raste të reja janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus, derisa numri i tyre ka shkuar në 10.795.

Rastet e reja pozitive janë nga komuna të ndryshme të Kosovës nga të cilat me numër më të madh janë regjistruar në Komunën e Prishtinës.

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK janë testuar gjithsej 521 mostra të dyshuara me COVID-19, ndërsa nga data 8 shkurt deri më tani janë testuar gjithsej 42.136 mostra.

Sa i përket numrit të të shëruarve, të dhënat kanë njoftuar për 163 pacientë të rinj, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më tani është gjithsej 6.411 raste, kurse numri i rasteve aktive është 4.019.

Lajme të ngjashme