23.5 C
Tiranë
E hënë, 2 Gusht, 2021

Kroacia barazon me Republikën Çeke dhe i vështirëson pozitat vetes

Kroacia nuk shkoi dot më shumë sesa barazimi 1-1 në ndeshjen e dytë të grupit, atë ndaj Republikës Çeke, duke vështirësuar shumë pozitat e saj në Evropian, pasi humbi ndeshjen e parë 1-0 ndaj Anglisë.

Ekipi i drejtuar nga Dalic e mbylli në disavantazh pjesën e parë, pasi Lovren shkaktoi një penallti që u shndërrua në gol nga Patrick Schick.

Në pjesën e dytë, golin që e mban gjallë ende Kroacinë e shënoi Ivan Perisic, pas një aksioni të bukur nga krahu i majtë i sulmit kroat.

Pas këtij rezultati, Republika Çeke renditet e para në grupin D, me 4 pikë, në pritje të ndeshjes Angli-Skoci, ndërsa Kroacia renditet e treta, me vetëm 1 pikë. Anglia dhe Skocia kanë respektivisht 3 dhe 0 pikë.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme