10.3 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

Kryeparlamentari i Turqisë pret delegacionin e OJQ-ve turke nga Maqedonia e Veriut

Kryetari i Asamblesë së Madhe Kombëtare të Turqisë (TBMM), Mustafa Şentop, ka pritur në një takim kryetarin e Lidhjes së Organizatave Turke të Shoqërisë Civilë të Maqedonisë së Veriut (MATUSITEB), Hüsrev Emin, nënkryetarin Tahsin Ibrahim, si dhe kryetarin e shoqatës “Ensar”, Süleyman Baki, raporton Anadolu Agency (AA).

Takimi në zyrën e kryeparlamentarit turk u zhvillua prapa dyerve të mbyllura.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme