Meksikë, 15 të vdekur nga shembja e mbikalimit të metrosë

Ankara

Të paktën 15 persona kanë humbur jetën dhe 70 janë lënduar si rezultat i shembjes së një mbikalimi të metrosë në Meksikë me vagona mbi të, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas mediave meksikane, të cilat publikuan edhe pamje nga vendi i ngjarjes, zyrtarët kanë njoftuar se një pjesë e mbikalimit të metrosë në kryeqytetin Meksiko, e cila ishte nën mirëmbajtje, është shembur së bashku me vagonat mbi të, duke rënë mbi disa automjete në rrugë.

Shembja e mbikalimit, i lartë 5 metra, ka shkaktuar të paktën 15 të vdekur dhe 70 të lënduar, thanë zyrtarët.

Në vendin e ngjarjes janë dërguar ekipe shpëtimi.

Kryebashkiakja Claudia Sheinbaum tha po ashtu në Twitter se ka arritur në vendin e aksidentit.

Ajo njoftoi se krahas 15 të vdekurve, një automjet po ashtu ka mbetur nën rrënoja.

Lajme të ngjashme
Lini një Koment

Adresa juaj e e-mail-it mbahet e fshehur.