Merr flakë banesa me 6 anëtarë nga bombula e gazit, humb jetën një prej tyre

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kolonjë të Korçës ditën e sotme. Një person është asfiksuar nga zjarri dhe për pasojë ka humbur jetën. Sipas informacioneve nga policia mësohet se viktima është Shyqyri Selimi. Dy zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për fikjen e zjarrit. “Mëngjesin e sotëm, rreth…

Një ngjarje e rëndë është shënuar në Kolonjë të Korçës ditën e sotme.

Një person është asfiksuar nga zjarri dhe për pasojë ka humbur jetën. Sipas informacioneve nga policia mësohet se viktima është Shyqyri Selimi.

Dy zjarrfikëse kanë mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe po punojnë për fikjen e zjarrit.

“Mëngjesin e sotëm, rreth orës 06:30, në fshatin Sanjollas, Kolonjë, ka rënë zjarr në banesën e shtetasit H. S., 61 vjeç, i cili për pasojë ka gjetur vdekjen”, njofton policia.

Shkak i zjarrit në banesë dyshohet bombla e gazit ndërkohë që nga ky zjarr kanë shpëtuar 5 anëtarë të tjerë të kësaj familje.

Grupi hetimor po punon për të zbardhur rrethanat e ngjarjes dhe përcaktuar shkaqet e rënies së zjarrit.