2.5 C
Tiranë
E shtunë, 29 Janar, 2022

Ndarja nga jeta Qani Sadikut, Basha: Simbol i qëndresës antikomuniste! Ngushëllimet më të ndjera familjarëve dhe miqve për këtë humbje

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha shpreh ngushëllimet për ndarjen nga jeta të simbolit të qëndresës antikomuniste, Qani Sadiku.

“Me trishtim mora lajmin e ndarjes së parakohshme të z. Qani Sadiku, legjendë e qëndresës antikomuniste brenda dhe jashtë burgut politik të diktaturës. Ngushëllimet më të ndjera familjarëve, miqve dhe bashkëvuajtësve për këtë humbje. U prehtë në paqe e i paharruar kujtimi i tij!”, shprehet Basha.

Sadiku

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme