Ndihma e Turqisë, kryeministri Rama takon presidentin Erdogan

Në Stamboll kryeministri Edi Rama është pritur nga presidenti Turqisë Recep Tayyip Erdoğan.

Në Stamboll kryeministri Edi Rama është pritur nga presidenti Turqisë Recep Tayyip Erdoğan.

I dërguari i Top Channel në Stamboll Muhamed Veliu thotë se në këtë takim temë kryesore është materializimi ndihmës turke për fazën e rindërtimit pas tërmetit.

Disa ditë më parë, Kryeministri Edi Rama lajmëroi vizitën e tij në Stamboll, ndërsa theksoi se Turqia është angazhuar për organizimin e një konference donatorësh.

Një ditë pas tërmetit me pasoja shkatërruese vetë presidenti Recep Tayyip Erdoğan tha se shteti i tij do të ndërtojë 500 banesa.

Vijon…

Fotot dhe Videot/ Brenda takimit Rama-Erdogan

Lajme të ngjashme