Operacion antidrogë në Stamboll, arrestohen 25 të dyshuar

Policia turke ka kapur 25 të dyshuar në një operacion kundër trafikantëve të drogës në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA). Ekipet e Departamentit Antinarkotik pranë policisë së Stambollit kryen një operacion në 25 adresa të paracaktuara në rrethet Bayrampaşa, Güngören dhe Eyüp si pjesë e një hetimi të nisur kundër trafikantëve të drogës. Në operacion,…

Policia turke ka kapur 25 të dyshuar në një operacion kundër trafikantëve të drogës në Stamboll, raporton Anadolu Agency (AA).

Ekipet e Departamentit Antinarkotik pranë policisë së Stambollit kryen një operacion në 25 adresa të paracaktuara në rrethet Bayrampaşa, Güngören dhe Eyüp si pjesë e një hetimi të nisur kundër trafikantëve të drogës.

Në operacion, në të cilin mori pjesë edhe policia e operacioneve speciale, u arrestuan 25 të dyshuar. Gjatë kontrollit në adresa u gjetën sasi të ndryshme të lëndëve narkotike.