Presidenti Erdoğan zhvilloi bisedë telefonike me Emirin e Katarit dhe homologun irakian

Erdoğan dhe al Thani kanë trajtuar çështjet bilaterale, rajonale dhe bashkëpunimin kundër COVID-19

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me Emirin e Katarit, Shejh Tamim bin Hamad al Thani, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate nga kryesia e komunikimeve e Presidencës së Turqisë, Erdoğan dhe al Thani kanë shkëmbyer urata me rastin e Fitër Bajramit, ndërsa janë trajtuar çështjet bilaterale, rajonale dhe bashkëpunimi në luftën kundër koronavirusit të ri (COVID-19).

Presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdoğan, ka zhvilluar një bisedë telefonike me homologu ne tij irakian, Barham Salih, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas një deklarate nga kryesia e komunikimeve e Presidencës së Turqisë, Erdoğan dhe Salih kanë shkëmbyer urata me rastin e Fitër Bajramit, ndërsa janë trajtuar çështjet bilaterale, rajonale dhe bashkëpunimi në luftën kundër koronavirusit të ri (COVID-19).

Lajme të ngjashme