10.3 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

Sekuestrohen 1 milion paund në Portin e Durrësit

Sekuestrohet një sasi e konsiderueshme parash cash në Portin e Durrësit. Sipas burimeve dyshohet për një sasi prej gati 1 milion paund.

Sasia e konsiderueshme e parave ishte fshehur në një furgon që vinte nga Anglia. Bëhet fjalë për një furgon mallrash, i cili kryen kryesisht linjën Shqipëri-Angli.

Ka qenë një informacion i siguruar në rrugë operative nga autoritetet dhe në bashkëpunim me doganën është ushtruar kontroll ku janë konstatuar pakot me kartëmonedha të valutës paund.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme