Tentoi të qëllonte me armën e gjahut gjatë konfliktit, në pranga 55-vjeçari

Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pas një konflikti të ndodhur në Roskovec. Në qytetin e Roskovecit, për shkak të një konflikti për motive të dobëta, B. H. ka goditur me mjet të fortë V. H., i cili ka marrë armën e gjahut dhe është nisur për në banesën e shtetasit B. H.,…

Një 55-vjeçar ka rënë në prangat e policisë, pas një konflikti të ndodhur në Roskovec.

Në qytetin e Roskovecit, për shkak të një konflikti për motive të dobëta, B. H. ka goditur me mjet të fortë V. H., i cili ka marrë armën e gjahut dhe është nisur për në banesën e shtetasit B. H., por ndërhyrja e patrullës së Policisë ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje  kriminale duke e kapur në kohë shtetasin V. H bashkë me armën e gjahut, të cilën e kishte me leje.

Veç autorit, proceduan vihet nën hetim edhe V. H., 60 vjeç, i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve.

“Policia parandalon një ngjarje të mundshme kriminale, vihet në pranga 55-vjeçari. Shërbimet e Komisariatit të Policisë Fier pas marrjes së informacionit se në Roskovec po ndodhte një konflikt mes dy shtetasve, menjëherë kanë organizuar punën dhe falë ndërhyrjes së shpejtë kanë parandaluar përshkallëzimin e mëtejshëm të konfliktit. Në qytetin e Roskovecit, për shkak të një konflikti për motive të dobëta, shtetasi B. H., ka goditur me mjet të fortë shtetasin V. H., i cili ka marë armën e gjahut dhe është nisur për në banesën e shtetasit B. H., por ndërhyrja e patrullës së Policisë ka bërë të mundur parandalimin e një ngjarje të mundshme kriminale duke e kapur në kohë shtetasin V. H bashkë me armën e gjahut (të cilën e kishte me leje). Në vijim të veprimeve hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Fier arrestuan për veprën penale “Plagosje e rëndë me dashje” shtetasin B. H., 55 vjeç, banues në Roskovec dhe proceduan penalisht për veprat penale “Plagosje e lehtë me dashje” dhe “Kanosje” shtetasin V. H., 60 vjeç, banues në Roskovec (i cili ndodhet në spital nën kujdesin e mjekëve). Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprime të mëtejshme“, sipas policisë.