5.5 C
Tiranë
E diel, 5 Dhjetor, 2021

Turqia dhe SHBA do të zhvillojnë konsultime politike në Washington

Zv/ministri i Punëve të Jashtme i Turqisë, Sedat Önal do të vizitojë SHBA-në të enjten dhe të premten në kuadër të konsultimeve politike midis Ankarasë dhe Washingtonit, transmeton Anadolu Agency (AA).

“Zv/ministri i Punëve të Jashtme, ambasadori Sedat Önal do të vizitojë Washington, DC. më 16-17 shtator të vitit 2021 dhe do të takohet me zv/sekretaret e Shtetit, Wendy Sherman dhe nënsekretaren e Shtetit për Çështje Politike, Victoria Nuland”, tha në një deklaratë Ministria e Punëve të Jashtme e Turqisë.

Önal dhe Sherman do të diskutojnë “marrëdhëniet dypalëshe, çështjet rajonale dhe zhvillimet ndërkombëtare” në kuadër të konsultimeve gjithëpërfshirëse politike që do të mbahen midis delegacioneve gjatë vizitës.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme