3.5 C
Tiranë
E diel, 5 Dhjetor, 2021

Arrihet dakordësia në BE, do të hapen kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht ndaj COVID-19

Vendet anëtare të BE kanë rënë dakord që të hapin në bllok kufijtë për udhëtarët e vaksinuar plotësisht nga COVID-19.

Agjencia AFP njofton se sipas burimeve të brendshme ka pasur një takim mes diplomatëve në Bruksel.

Duket se BE me nisjen e sezonit turistik do të hapë dhe kufijtë për personat që janë vaksinuar plotësisht me dy doza.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme