8.5 C
Tiranë
E enjte, 9 Dhjetor, 2021

Çavuşoğlu zhvilloi bisedë telefonike me kreun e Partisë Demokratike Turke të Kosovës, Damka

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu, ka zhvilluar një bisedë telefonike me kryetarin e Partisë Demokratike Turke të Kosovës (KDTP), Fikrim Damka, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas informacionit të marrë nga burimet diplomatike, ministri Çavuşoğlu i uroi suksese Fikrim Damkës, në emër të tij dhe presidentit Recep Tayyip Erdoğan me rastin e zgjedhjeve në Kosovë, që do të mbahen të dielën më 14 shkurt.

Çavuşoğlu theksoi se Turqia do të qëndrojë gjithmonë pranë komunitetit turk në Kosovë.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme