10.3 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

Dita e dytë e Nëntori sjell rrebeshet e shiut

Në zonat qendrore mund të ketë shi afat shkurtër dhe në zonat veriore nuk do të mungojnë rrebeshet e shiut.

Dita e parë e nëntorit paraqitet me kthjellime dhe vranësira të njëpasnjëshme në të gjithë territorin shqiptar.

Por, nga e marta rikthehen rrebeshet e shiut, që sipas meteorologes Adiola Bani do të vijojnë deri në mesditë.

Ndërsa disa e mërkurë dhe enjte do të jetë me kthjellime dhe vranësira kalimtare.

Në zonat qendrore mund të ketë shi afat shkurtër dhe në zonat veriore nuk do të mungojnë rrebeshet e shiut.

Fundjava do të paraqitet nën ndikimin e motit të kthjellët.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme