10.5 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

Humbi betejën me COVID-19, Basha mesazh ngushëllimi për ndarjen para kohe nga jeta të ish-prefektit të Vlorës

Kryedemokrati Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet për ndarjen nga jeta në moshën 61-vjeçare të mjekut dhe ish-prefektit të Vlorës Eduart Velçani. Basha e cilëson një qytetar me vlera të patjetërsueshme për Vlorën dhe gjithë Shqipërinë, i cili ka qenë mbështetës për çdo problematikë të bashkëqytetarëve të tij vlonjatë.

“Me hidhërim mora lajmin për ndarjen nga jeta të Eduart Velçanit që humbi betejën me Covid-19. Qytetari me vlera të patjetërsueshme për Vlorën dhe gjithë Shqipërinë ka qenë mbështetës për çdo problematikë të bashkëqytetarëve të tij vlonjatë.

Ai do të mbahet mend për kontributin e tij për demokracinë, angazhimin si prefekt i Vlorës, dhe në degën e PD së Vlorës të cilën ndihmoi ta themelonte. Ngushëllimet e mija më të ndjera për Edvanin dhe Albanin dhe bashkëshorten Valentinën e miqtë e tij të shumtë. U prehtë në paqe!”, shkruan Basha.Basha Tw

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme