10.3 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

Kosovë, 3 viktima nga COVID-19 në 24=orët e fundit

Autoritetet shëndetësore në Kosovë kanë bërë të ditur se 3 persona të infektuar me koronavirusin e ri (COVID-19) kanë vdekur në 24 orët e fundit, duke çuar numrin e përgjithshëm të viktimave nga ky virus në 1.571, transmeton Anadolu Agency (AA).

Bazuar në të dhënat e fundit të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike në Kosovë (IKSHPK), edhe 292 raste të reja janë diagnostikuar pozitiv me koronavirus, derisa numri i tyre ka shkuar në 65.982.Kosovë, 3 viktima dhe 292 të infektuar nga COVID-19

Në 24 orët e fundit në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK dhe laboratorët privatë janë testuar gjithsej 2.833 mostra të dyshuara me COVID-19, ndërsa nga fillimi deri më tani janë testuar gjithsej 282.904 mostra.

Sa i përket numrit të të shëruarve, të dhënat kanë njoftuar për 556 pacientë të rinj, ndërsa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më tani ka shkuar në gjithsej 57.941 raste, kurse numri i rasteve aktive është 6.470.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme