12.5 C
Tiranë
E diel, 5 Dhjetor, 2021

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja sa ishte magnituda, epiqendra në rajonin e Vlorës

Lëkundje sizmike janë ndjerë mbrëmjen e sotmë në vendin tonë rreth orës 22:50. Një tërmet me magnitudë 3.8 të shkallës rihter është regjistruar në rajonin e Vlorës.

Sipas EMSC, tërmeti ishte në një thellësi prej 5 km me epiqendër në Jug-Lindje të Orikumit dhe është ndjerë në një pjesë të mirë të jugut të vendit. Nuk ka të dhëna për dëme.

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme