9.5 C
Tiranë
E hënë, 29 Nëntor, 2021

Përmbytje dhe reshje dëbore, rëndohet situata në Shkodër, drejtuesi i PD: Pse hesht Rama?!

Drejtuesi i PD në Qarkun e Shkodrës, Helidon Bushati, ditën e sotme ishte pranë banorëve të përmbytur të zonës së Nenshkodrës.

Prej aty, Bushati i bëri thirrje kryeministrit Edi Rama të reagojë, ndërsa shtoi se përveç përmbytjeve, situatën e ka rënduar shumë edhe fillimi i reshjeve të dëborës.

Mesazhi i Bushatit:

Pse heshtni z. Kryeministër?!

Duke mos mjaftuar fakti që zona e Nënshkodrës ka 38 ditë që zgjohet dhe fle në ujë, situatën ditën e sotme e ka rënduar më shumë edhe fillimi i reshjeve të dëborës.

Çfare duhet të ndodhë më tepër që të ktheni sytë dhe vëmendjen tuaj nga Nënshkodra?!

🆘 Ju rikujtoj se Shkodra vazhdon të jetë pjesë e Republikës së Shqipërisë, e si rredhojë nën përgjegjësinë tuaj totale.
May be an image of body of water and tree

Për tu Lexuar

Të Fundit

Lajme të Ngjashme