Zgjedhja e Avokatit të Popullit, grupi i PD skualifikon tre kandidatë, ja cili është emri që siguroi më shumë vota
| |

Zgjedhja e Avokatit të Popullit, grupi i PD skualifikon tre kandidatë, ja cili është emri që siguroi më shumë vota

Ledio Braho, i cili aktualisht është në anëtar në Komisionin e Ankesave dhe Sanksioneve në KQZ ka marrë më shumë mbështetje brenda grupit të Partisë Demokratike për postin e Avokatit të Popullit. Në fakt, avokati duhet të ishte zgjedhur që në sesionin e kaluar por për shkak se deputetët e PD-së i dhanë mbështetje me…

Erdoğan: Türkiye është angazhuar për zgjidhjen e krizës së pengjeve midis Rusisë dhe Ukrainës

Erdoğan: Türkiye është angazhuar për zgjidhjen e krizës së pengjeve midis Rusisë dhe Ukrainës

Türkiye është angazhuar për zgjidhjen e krizës së pengjeve mes Rusisë dhe Ukrainës me qëllim të de-përshkallëzimit të tensioneve mes dy vendeve, deklaroi presidenti turk Recep Tayyip Erdoğan, transmeton Anadolu Agency (AA). “Tani jemi angazhuar për të zgjidhur krizën e pengjeve. Kemi ndërmarrë hapa dhe kemi arritur në një pikë të caktuar. Gjithashtu kemi marrë…

“Ka një plan të qartë për të destabilizuar vendin”, eksperti i sigurisë publike për sulmet kibernetike: Të dhënat janë marrë! Duhet të kemi kujdes për…
|

“Ka një plan të qartë për të destabilizuar vendin”, eksperti i sigurisë publike për sulmet kibernetike: Të dhënat janë marrë! Duhet të kemi kujdes për…

Eksperti i sigurisë publike, Fabian Zhilla, ka deklaruar se si pasojë e sulmeve kibernetike ndaj vendit tonë, janë marrë të dhëna të rëndësishme të cilat janë në duart e autorëve. Në “Open” në News24, ai u shpreh se ka një plan të qartë për destabilizimin e vendit, ndërsa ka shtuar se të gjithë duhet të…

“Struktura paralele brenda PD”, Alibeaj për non gratat e Berishës: Duhej të bënte sakrificën e tij!
| |

“Struktura paralele brenda PD”, Alibeaj për non gratat e Berishës: Duhej të bënte sakrificën e tij!

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, në një intervistë për RTSH, ka folur mes të tjerash edhe për situatën brenda PD dhe marrëdhëniet me kryetarin e ri Sali Berisha. Ai u shpreh se fakti që në parti ka një lloj paralelizmi të strukturave, kjo nuk është e mirë për demokratët dhe shqiptarët….

Financimi rus, Berisha thirrje Bashës: Nga  dolën 600 e ca mijë euro? Si shkuan? Si udhëtuan? Dil trego!
| |

Financimi rus, Berisha thirrje Bashës: Nga  dolën 600 e ca mijë euro? Si shkuan? Si udhëtuan? Dil trego!

Sali Berisha: PD kaloi një situatë të pashembullt ndonjëherë, por sot është në këmbë, 7 korriku dëshmoi se është opozitë më e fortë se kurrë. Tani del problemi i ish-kryetarit, që kam thënë se është peng i Ramës…. kjo situatë mori fund. Lidhur me financimin ju sqaroj ju se nuk ka një parti që të…

18 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 2 të vdekur, 90 të shëruar
| |

18 raste të reja me COVID-19 në 24 orët e fundit! 2 të vdekur, 90 të shëruar

Tetëmbëdhjetë raste të reja me COVID-19 janë identifikuar gjatë 24 orëve të fundit në vend, ndërsa dy persona kanë humbur jetën nga virusi.Rastet pozitive dolën nga 166 testime që u kryen. Numri i të shëruarve është 90, ndërsa që prej fillimit të pandemisë në vend janë identifikuar 326.001 raste shërimi nga COVID.Aktualisht në Shqipëri janë…

Plan për të vrarë Albin Kurtin, hakerat publikojnë dokumentin e njësisë anti-terror
|

Plan për të vrarë Albin Kurtin, hakerat publikojnë dokumentin e njësisë anti-terror

Në vitin 2021, Njësia Kundër Terrorizmit në Kosovë ka zbuluar një plan për të vrarë kryeministrin Albin Kurti. Dokumenti është publikuar nga hakerat të cilët prej disa ditësh kanë sulmuar kibernetikisht sistemet digjitale dhe ato qeveritare në Kosovë. Personi për të cilin dyshohet se do kryente atentatin ndaj Kurtit, është Prek Kodra, i cili sipas…

Shqipëria, ndër vendet me rritjen më të lartë të çmimit të bukës në Europë
|

Shqipëria, ndër vendet me rritjen më të lartë të çmimit të bukës në Europë

Shqipëria renditet ndër vendet që kanë para një rritje të lartë të çmimeve të bukës në Europë, duke ia tejkaluar mesatares së Bashkimit Europian. Sipas INSTAT, indeksi i çmimeve të konsumit për gushtin 2022 për bukën dhe drithërat ishte 20.4%, dmth që çmimet e bukës janë rritur me një të pestën. Ky është shtrenjtimi më…

Hakerat publikojnë të dhënat e sistemit TIMS për Gledis Nanon
|

Hakerat publikojnë të dhënat e sistemit TIMS për Gledis Nanon

Faqja ‘Homeland Justice’ ka publikuar të dhënat për ish-drejtorin e Policisë së Shtetit, Gledis Nano. Në të dhënat janë të gjitha hyrje-daljet e tij të regjistriara në sistemin TIMS  si dhe fotot e tij ndër vite. Ndërkohë janë publikuar të dhënat personale, pasaportat e tij ndër vite si edhe patenta. Po kështu nuk mungojnë numrat…

Fiton botërorin e mundjes, rusi valëvit flamurin “kuqezi” në mes të Beogradit!
|

Fiton botërorin e mundjes, rusi valëvit flamurin “kuqezi” në mes të Beogradit!

Atleti me origjinë çeçene, por me shtetësi ruse, që përfaqëson Shqipërinë në mundje, Zelimkhan Abakarov ka fituar medalje ari, duke u shpallur kampion bote dhe duke ngritur flamurin “Kuq e Zi” në mes të Beogradit. Në një postim në rrjetet sociale, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqiptar, bën me dije se Abakarov fitoi në përballjen me amerikanin…

End of content

End of content